'Romantikliğim sadece 5 dakika sürdü'

İHA |  24 Ekim 2017 Salı - 12:34 | Son Güncelleme : 24 10 2017 - 12:34

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında Antalya’da bulunan ve festivalin açılışında onur ödülü takdim edilen dünyaca ünlü oyuncu Christopher Walken, festivalin ikinci günü gerçekleştirilen söyleşide sinemaseverlerle bir araya geldi.


54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin dünyaca ünlü onur konuklarından Christopher Walken, festivalin ikinci günü düzenlenen bir söyleşide sinemaseverlerle buluştu. Söyleşide kariyerinin başlangıcı hakkında bilgi veren Walken, “Büyüdüğüm mahallede çocuklar para kazanabilmek için dans kurslarına giderlerdi. Ben de dans kursuna gittim. Müzikallerde rol almaya başladım. Tesadüfen bir oyunda büyük bir rol aldım. O rol sayesinde keşfedildim. Ardından kısa bir filmde rol aldım” dedi.
 
Dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino ile uzun yıllara dayanan dostluk ve iş arkadaşlıklarıyla ilgili soru üzerine, "Bir arkadaşım sayesinde tanıştık. Sadece bir kez birlikte iş yaptık. 'Pulp Fiction' filminde küçük bir rol aldım. O kadar kısa sürdü ki öğle yemeği saati geldiğinde iş bitmişti. Tanıştığımızda Quentin ünlü değildi. Ona bakınca genç bir çocuk görüyordum. Liseye giden herhangi birisi gibiydi” şeklinde anlattı.
 
"TÜRKİYE'DE ÇALIŞMAK İSTERİM"
 
70’lerde keşfedildiğinde oynadığı romantik karakterleri daha sonra tercih etmediği hatırlatılan ünlü oyuncu, "Çünkü romantikliğim sadece 5 dakika sürdü” diyerek esprili bir açıklama yaptı.
 
Uygun bir proje olması halinde Türkiye’de de memnuniyetle çalışmak istediğini dile getiren Walken, filmlerde ezber yapmadan oynamasıyla ilgili, “Biz göçmeniz. Büyürken İngilizce ikinci dilimdi. Geç ve zor öğrendim. Bu yüzden olabilir. Zaten senaryoyu kendime göre çeviriyorum” dedi.