'Rap'in yükselen yıldızı Resul!

20 Mart 2017 Pazartesi - 12:02 | Son Güncelleme : 20 03 2017 - 12:09

O Ses Türkiye'de Gökhan-Hakan kardeşlerin takımında yer alan Resul Aydemir, belki şampiyon olamadı; ancak performansıyla hafızalara kazındı.


Yarışmaya Acun Ilıcalı'nın daveti ile katılan Resul Aydemir, O Ses Türkiye'ye kısa sürede damgasını vurdu. Takımı içerisinde birçok kişiyi eleyerek finale kadar gelip Dodan Özer'e kaybeden Resul Aydemir, yaşı ve karakteri ile merak edildi. Peki, Resul Aydemir kimdir, kaç yaşındadır? İşte, yarışmacı hakkında bazı bilgiler:
 
 
ERGENLİK DÖNEMİNDE RAP MÜZİĞİNE BAŞLADI
 
Resul Aydemir, sahne adıyla Misal 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk döneminin zor ve zahmetli geçtiğini belirten Resul, ergenlik döneminde rap müziğiyle uğraşmaya başladı.
 
HAFIZLIK YAPTI
 
Rap müziğine başladığı dönem hafızlık yapan Misal, hafızlığı bitirince askere gider. Afganistan’da Nato Gücü olarak askerliğini tamamlayan Resul askerde de yazmaya devam etti. Yazıkları sayfa sayfa birikince kendine bir isim aradı ve ‘Misal’i buldu.2011 yılının Nisan ayında ilk kaydını amatör bir mikrofon eşliğinde aldı.
 
SAGOPA KAJMER'DEN ÖVGÜ ALDI
 
Amatör parçası oldukça olumlu yorumlar alınca bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdi.Sukut-u Feryat parçası Misal için dönüm noktası oldu. Türkçe Rap deyince akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Sagopa Kajmer’den de “Misal, Sukut-u Feryat parçana kulak verdim. Elimi Kalbime götürdüm, başımı da önüme eğdim.” yorumunu aldı.
 
Sukut-u Feryat ile güzel bir başarı yakalayan Resul, Genç Dergi’nin 2011 temmuz sayısına röportaj verdi. Bu arada yeni parçalarına profesyonel kayıtlar almaya devam ediyordu. Hüsran-ı Beşer , Karamsarlık Tuttu Elimden adlı 2 solo ve Ağlayan Satırlar isimli feat parça kaydeden Resul’un bir parçası Turkrapfm.net ‘in Zat-ı Bednam’s Compilation Tape Vol.1 Toplama Albümüne seçildi.