"Oyak Renault’da üretim devam ediyor"

AA |  28 Eylül 2018 Cuma - 17:32 | Son Güncelleme : 28 09 2018 - 17:32

Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, 2018 yılı Yan Sanayi Başarı Ödülleri'nde konuşma yaptı.


Oyak Renault'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin en büyük  otomobil üreticisi Oyak Renault’nun, iş birliği içinde çalıştığı yan sanayi  şirketlerinin performanslarını takdir etmek ve daha da iyileşmesini teşvik etmek  amacıyla her yıl verdiği “Yan Sanayi Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu.    
 
Oyak Renault tarafından düzenlenen Tedarikçiler Toplantısı’nda bu yıl  “2018 Yılı Yan Sanayi Başarı Ödülleri”ne BPO, Supsan, CMS Jant, Teknik Malzeme ve  Sinta şirketleri layık görüldü.                
 
Her yıl verilen Oyak Renault Yan Sanayi Başarı Ödülleri, bir yıl  içerisinde Oyak Renault Satınalma Direktörlüğü tarafından belirlenmiş olan  kalite, maliyet, süre, geliştirme ve yönetim hedeflerine ulaşan şirketlere veriliyor.                
 
En başarılı tedarikçiler, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’na teslim  edilen parçaların kalitesi, ekonomik performans, ilk montaj ve satış sonrası yedek parça teslimatlarında hizmet oranı, geliştirme kapasitesi, finansal sağlık ve şeffaf bir iş birliği gibi kriterler çerçevesinde Oyak Renault’ya destek olma iradesi dikkate alınarak seçiliyor.                
 
Ödüllerin verildiği Tedarikçiler Toplantısı’na Oyak Renault Genel  Müdürü Antoine Aoun, İttifak Satınalma Organizasyonu Avrupa Direktörü Levent  Saklıyan, Oyak Renault Satınalma Direktörü Cenk Sermet ve yan sanayi firmalarının  temsilcileri katılırken, en başarılı olan beş şirkete ödülleri takdim edildi.    
 
Toplantıda, İttifak Satınalma Organizasyonu Avrupa Direktörü Levent  Saklıyan  ve Oyak Renault Satınalma Direktörü Cenk Sermet tedarikçilerin Renault,  Nissan&Mitsubishi Motors İttifakı’nın fırsatlarından tam anlamıyla  yararlanabilmesi için Oyak Renault ile birlikte ulaşması gereken hedefleri  açıkladı. Buna bağlı olarak, son dönemde yaşanan dövizdeki dalgalanmaların  etkisini minimuma indirmek için yerlileştirme oranının tüm tedarik zincirinde  artırılması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, yeni teknolojik yatırımlara devam  etmenin, global satınalma ve satış sonrası parçalarında ihracat oranını ittifak  içinde arttırmak için tüm fırsatlardan faydalanmak üzere birlikte çalışmanın  önemi aktarıldı.                                
 
"ÜRETİM ÜÇ VARDİYA OLARAK DEVAM EDİYOR"
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Oyak Renault Genel Müdürü Antoine  Aoun, şunları kaydetti:
“Oyak Renault olarak, iç ve dış piyasada oluşan müşteri talebine göre  siz değerli tedarikçilerimizin de desteğiyle üretim planlamamızı oluşturuyoruz.  Dünyanın yaklaşık 70 ülkesine ihracat yapan şirketimizde tüm modellerimizde  üretimimiz, yaptığımız planlamalar doğrultusunda üç vardiya olarak devam ediyor.  Şu anda Oyak Renault fabrikalarında üretime ara verilmesi gibi bir konu  gündemimizde bulunmuyor. Geçen günlerde Oyak Grubu ve Renault arasında gerçekleşen anlaşma ile bir kez daha gördük ki Renault Grubu Türkiye’ye güveniyor ve tüm yatırım  planlarını bu güven üzerine oluşturuyor. Dolayısıyla, Oyak Renault bugüne kadar  olduğu gibi önümüzdeki dönemde, orta ve uzun vadeli olarak yatırımlarına devam  edecek, Türkiye’de daha fazla istihdam yaratacak ve Türkiye’nin ihracatını  artıracak yeni otomobil ve motor projelerinin gerçekleşmesi için çalışmalarını  sürdürecektir.”

ETİKETLER

oyak otomobil