'Millet İttifakı'nda HDP etkisi

AA |  01 Nisan 2019 Pazartesi - 1:44 | Son Güncelleme : 01 04 2019 - 1:44

Kesin olmayan sonuçlara göre, HDP'nin aday göstermediği Ankara, Adana, Artvin, Bilecik ve Kırşehir belediye başkanlıklarını, Millet İttifakı'nın CHP'li adayları kazandı.


Resmi olmayan sonuçlara göre, HDP'nin adayının yarışmadığı Millet  İttifakı'nın olduğu Ankara, Adana, Artvin, Bilecik, Kırşehir'de belediye  başkanlıkları el değiştirerek, CHP'nin oldu.
 
Adana MHP'den, Ankara, Artvin, Bilecik ve Kırşehir belediye  başkanlıkları AK Parti'den CHP'ye geçti. HDP'nin aday göstermediği Hatay, İzmir Muğla, Burdur, Çanakkale ve Sinop'ta yeniden CHP'li belediye başkanları seçildi.
 
Resmi olarak Millet İttifakı'nın açıklanmadığı ve HDP'nin aday  çıkarmadığı Mersin ve Ardahan'da da belediye başkanlıklarını CHP'nin adayları kazandı.
 
Mersin ve Ardahan'ın belediye başkanları, daha önce milletvekilliğinde de bulunan isimler oldu. CHP eski Mersin Milletvekili Vahap Seçer bu ilde belediye başkanlığı koltuğuna oturdu, eski DSP milletvekili ve aynı zamanda ses sanatçısı Faruk Demir de Ardahan Belediye Başkanı seçildi.

ETİKETLER