15 gün oldu! Evlerine giremiyorlar

AA |  10 Eylül 2018 Pazartesi - 9:52 | Son Güncelleme : 10 09 2018 - 10:44

İzmir'de Çiğli Büyükşehir Belediyesine ait Atık Su Tesisi bölge halkının hayatını kabusa çevirdi. Kokudan evlerinden oturamayan vatandaşlar isyan ediyor.


İzmir'de 2 haftadır etkili olan kötü kokudan rahatsız olan vatandaşlar  soruna çözüm bulunamamasından şikayetçi.
 
Göztepe sahilinde yürüyüşe çıkan Sibel Ünsal, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kötü kokunun evlerinde otururken bile hissedildiğini belirterek,  şunları söyledi:
 
"Eve acayip bir koku yayılıyor. Lağım kokusu bildiğin. Kokudan  evlerimizde oturamıyoruz. Evi bütün gün çamaşır ve temizleme suyuyla  temizliyoruz, koku gitmiyor. Balkonlarda oturulmuyor. Bu seneye kadar böyle bir  şey yaşamadık. İlk defa bu kadar yaşıyoruz. Yoksa yaşanacak gibi değil.  Yeşilyurt'ta oturuyorum. Evden kendimizi attık buraya geldik burada da var koku.  Evlerin içinde daha acayip bir koku var. Sıkıntı büyük. Önceden sadece denizde  olurdu. Şehre yayılan, evlerin içine yayılan bir sıkıntı var, yaşayamıyoruz."
 
 
Gülten Güven, evde, sahilde hep aynı koku ile karşılaştıklarını  belirterek, "Komşularım da aynı şekilde şikayetçi. Balkonumda da burada da aynı  kokuyu alıyorum." dedi.
 
Halil Aksu da sahilde gezerken veya spor yaparken çok boğucu bir koku  geldiğini ifade ederek, soruna bir an önce çözüm bulunmasını söyledi.
 
Aksu, "Oksijen neredeyse sıfır. Göztepe sahili ailecek rahat  edebileceğimiz bir ortam ama bu ağır koku bütün doğayı ve insanları rahatsız  ediyor." ifadelerini kullandı.