‘Doktor, hasta dövdü’ iddiası

12 Ekim 2018 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 12 10 2018 - 2:30

Erkan Peynircioğlu, dün annesi Sabire ile karın ağrısı şikayeti üzerine randevu aldığı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’ne geldi.


Erkan Peynircioğlu, dün annesi Sabire ile karın ağrısı şikayeti üzerine randevu aldığı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’ne geldi. Peynircioğlu bir süre sonra randevu aldığı genel cerrahi uzmanı T.M.’nin odasına girdi. Doktor T.M., iddiaya göre, Peynircioğlu’nu gözle muayene ettikten sonra reçete yazıp, gönderdi. Odadan çıkan Peynircioğlu, T.M.’nin kendisini iyi muayene etmediğini öne sürerek, başka doktorun kontrol etmesini istedi. T.M.’nin sekreterine giderek, girişin ve reçetenin iptal edilmesini isteyen Peynircioğlu, doktor çağırınca yeniden odaya girdi. T.M., burada Peynircioğlu’na hakaret etti. Odadan çıkan Peynircioğlu, annesiyle birlikte şikayet dilekçesi yazmak üzere Hasta Hakları Birimi’ne gitti. Bu sırada T.M., yanına gittiği Peynircioğlu’nun boğazına sarıldı, ayırmaya çalışan annesinin de karnına vurdu. 
 
30 saniyede muayene 
 
Erkan Peynircioğlu, “Beni 30 saniyede muayene etti. Herhangi bir şekilde dokunmadı veya ultrason istemedi. Daha sonra reçete yazıp gönderdi. Ben başka doktor isteyince, geldi boynumdan sıkmaya başladı. Annem ayırmaya kalktı. Annemin karnına vurarak ittirmiş” dedi. Hastane’nin Başhekimi Dr. Mehmet Duran ise doktor T.M. hakkında inceleme başlattıklarını söyledi.

ETİKETLER