"Dip dalga bekliyorduk ancak olmadı"

AA |  28 Haziran 2018 Perşembe - 16:00 | Son Güncelleme : 28 06 2018 - 16:02

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin, "Dip dalga bekliyorduk ancak olmadı." dedi.


Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında,  Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri sonuçlarını değerlendiren  Karamollaoğlu, Türkiye'de kucaklaşmaya ihtiyaç duyulduğunu, 81 milyonla  kucaklaşmak mecburiyetinde olduklarını belirtti.
 
Karamollaoğlu, seçim başarısı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik ettiğini, yeni dönem Meclis çalışmalarında  adalet, ahlak, eğitim ve ekonomi konuları üzerinde durulmasını temenni  ettiklerini söyledi.
 
Saadet Partisinin oylarıyla CHP'nin Meclise vekil göndermesini  ittifakın gereği olarak değerlendiren Karamollaoğlu, "İttifaktan en fazla payı  siz almak istersiniz ancak vatandaşın tercihi başka türlü olursa ona da yapacak  bir şey yoktur." diye konuştu.
 
Bir gazetecinin sorusu üzerine, "Dip dalga bekliyorduk ancak olmadı."  ifadesini kullanan Karamollaoğlu, "Saadet Partisi olarak beklediğimiz neticeyi  göremedik ama milletin iradesine de saygılıyız." dedi.
 
Karamollaoğlu, CHP listelerinden Meclise giren Saadet Partililere  yönelik bir başka soruya,  "Onlarla ilgili de yemin töreninden sonra konuşacağız.  Belki başka partilerde aday gösterilmiş olanların içinde bize katılacak olan  arkadaşlarımız olabilir." yanıtını verdi.
 
"Gerekirse tereddüt etmeden çekilirim"
 
Parti genel başkanlığı görevine devam edip etmeyeceğine yönelik soru  üzerine de Karamollaoğlu, "Devam etmemi istedikleri takdirde bu vazifeden imtina  ediyorum diyemem ama en ufak bir tereddüt varsa ve değişim gerekiyorsa hiç  tereddüt etmeden çekilirim." diye konuştu.
 
Karamollaoğlu, yerel seçimlerde ittifak sürecinin devam edip  etmeyeceği konusundaki soruyu yanıtlarken, mahalli seçimlerde ittifak konusunun  gündemde olacağını düşünmediğini söyledi.
 
  

ETİKETLER