"Cumhurbaşkanımız her türlü kirli oyunlardan uzaktır"

AA |  21 Haziran 2019 Cuma - 23:49 | Son Güncelleme : 22 06 2019 - 0:16

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Bir mektup üzerinden, Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ortaya atılan ahlaksız ithamları şiddetle reddediyoruz." ifadesini kullandı.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, yaptığı yazılı açıklamada, teröristbaşı Abdullah  Öcalan'ın mektubu sonrasındaki gelişmelere ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve  hükümetimiz, bugüne kadar terörle kesintisiz şekilde mücadele etmiş; milleti,  devleti, bayrağı ve vatanı için canlarını feda eden kahramanlarımızın her zaman  yanında yer almıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Fırat Kalkanı'ndan Zeytin Dalı'na ve Pençe Harekatı'na kadar terörü  kaynağında kurutmak için verilen her mücadelede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın liderliği ve iradesinin başrolü oynadığına dikkati çeken Altun,  şunları kaydetti:

"Son günlerde PKK terör örgütü ile onun uzantısı konumundaki parti  arasında yaşanan güç savaşını gün yüzüne çıkaran bir mektup üzerinden, böyle bir  mücadeleyi veren Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ortaya atılan ahlaksız ithamları  şiddetle reddediyoruz. Örgüt elebaşlarının terör yuvalarından yolladıkları  videolarla, terör suçundan hüküm giymiş kişilerin tweetlerle bazı siyasilere  destek vererek İstanbul seçimi üzerinden hesaplaşmalarını görmezden gelenler  bilmelidir ki bu ithamları milletimizin ferasetinde boğulacaktır."

"Cumhurbaşkanımız her türlü kirli oyunlardan uzaktır"

"Yine bilinmelidir ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her türlü  kirli oyunlardan, gizli ortaklıklardan uzaktır. Recep Tayyip Erdoğan sadece  milletin hür iradesine sırtını dayayarak yine milleti için mücadele eder."  ifadesini kullanan Altun, şöyle devam etti:

"Milletimiz, olan bitenin farkındadır. Milletimiz, aynı zamanda  'Kandil'e mi, yoksa İmralı'ya mı kulak vermeliyiz' diye ciddi bir çelişki içinde  kıvrananları da yakından teşhis etmiş durumdadır."

ETİKETLER

fahrettin altun haber