‘Çek mi yazayım para mı vereyim?’

22 Temmuz 2018 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 22 07 2018 - 2:30

ABD’de FBI, Başkan Donald Trump’ın avukatı Michael Cohen’in ofisinde, Cohen ile Trump arasında bir Playboy modeline susması için ödeme yapılması konuşmalarını içeren kayıt ele geçirdi.


 Konuşmayı avukat Cohen’in kendisinin kayda aldığı ortaya çıktı. ABD Başkanı Donald Trump’ın avukatı Michael D. Cohen’in playboy modeli Karen McDougal’a ödeme konusunda Trump ile yaptığı konuşmayı kayda aldığı ortaya çıktı. FBI kaydı inceliyor. Susması için McDougal’a ödeme konusunun konuşulduğu kayıt, 2016 seçim kampanyası finansmanının legal kullanımı konusunda da tartışma yarattı.
 
Seçimden 2 ay önce
 
AP’nin haberine göre, ajansa konuşan ve isminin gizli kalmasını isteyen konu hakkında bilgi sahibi bir kişi, konuşmanın Trump’ın başkan seçildiği 2016 seçimlerinden iki ay önce yapıldığını ve ödemenin yapılmadığını iddia etti. Wall Street Journal gazetesinin seçimlerden önce yayınladığı habere göre ise Trump’ın yakın arkadaşı David Pecker’ın CEO’su olduğu National Enquirer dergisi, McDougal’a 150 bin Dolar ödemişti. Bu ödeme karşılığında ‘hikayeyi’ satın alan dergi haberi hiç yayınlamamıştı. 2 dakikalık kayıtta avukatın Trump’a kadının susturulması için 150 bin dolar ödenebileceğini önermesinin ardından Trump, ‘Tamam nasıl ilerleyelim? Çek mi yazayım yoksa para mı vereyim’ dediği iddia ediliyor. Trump daha önce avukatıyla arasında böyle bir konuşma geçtiğini yalanlamıştı. 

ETİKETLER