"Bodrum'da yabancı ziyaretçi sayısında artış bekliyoruz"

AA |  14 Mayıs 2019 Salı - 11:20 | Son Güncelleme : 14 05 2019 - 11:20

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bodrum'un dünyada tanınan destinasyonlardan biri olduğunu belirterek, "Bodrum'da yabancı ziyaretçi sayısında artış bekliyoruz." dedi.


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)  Başkanı Firuz Bağlıkaya,2019'un ilk üç aylık döneminde önceki  yıllara göre ciddi bir artış yakaladıklarını söyledi.  Bu yıl Avrupa pazarının geri dönmesiyle birlikte hedeflenen rakamı  yakalayacaklarını vurgulayan Bağlıkaya, gelirde de aynı şekilde artış  beklediklerini belirtti.
 
Bu yılın son derece hızlı başladığını aktaran Bağlıkaya, durumun aynı  hızla devam etmesini ümit ettiklerini dile getirdi. Bağlıkaya, Göbeklitepe'nin UNESCO tarafından "dünya mirası" olarak  tescillendiğini, buranın çok özel bir yer olduğunu vurgulayarak, turizm ürünü  olarak bakıldığında da Türkiye'deki eşsiz ürünlerden biri olduğunu ifade etti.
 
  "Türkiye çok önemli bir merkeze kavuştu"
 
Pamukkale'nın, Kapadokya'nın, Efes'in ve Truva'nın yanında  Göbeklitepe'nin de kendilerine çok önemli bir ürün daha kazandırdığına değinen  Bağlıkaya, şöyle konuştu:  "Çok ciddi bir ilgi var. Şanlıurfa ve Gaziantep bölgesine bir milyona  yakın bir turist hareketi bekleniyor. Oradaki ulaşım imkanları da ona göre  artacak. Konaklama imkanları da yavaş yavaş gelişecek. Türkiye çok önemli bir  merkeze kavuştu. O açıdan çok mutluyuz. Bodrum, dünyada tanınan destinasyonlardan  bir tanesi. Bodrum'da yabancı ziyaretçi sayısında artış bekliyoruz. Önemli tur  operatörleri nisan ayından itibaren buraya uçmaya başladılar. İnşallah bu sezon  Bodrum'da da diğer sezonların üstünde bir rakamla kapatacağız."
 
Hint düğünlerine değinen Bağlıkaya, "Hint düğünleri, bizim dizi  filmlerimizden etkilenen bir pazar. İstanbul ve Antalya'nın ardından Bodrum'da da  bu tür talepler alınmaya başlandı. Hint düğünlerinin önemi o ülkedeki kanaat  önderleri, gerçekten maddi gelirleri çok yüksek kişilerin katıldığı düğünler  oluyor. Çok az kişi katılmasına rağmen çok önemli bir tanıtım vesilesi ve önemli  bir döviz girdisi oluyor." diye konuştu. İnsanların tatile çıkarken artık tek bir ürün için seyahat etmediğini,  farklı arayışlar içerisinde olduklarını belirten Bağlıkaya, Bodrum Kalesi'nin de  bu anlamda çok önemli bir yerinin olduğunu bildirdi.Kalenin yeniden açılıyor olmasının son derece pozitif katkılar  sağlayacağını anlatan Bağlıkaya, Bodrum'un tarihi ve turistik değerlerinin yanı  sıra bölgeye özel gastronomisi, denizi, güneşi ve eşsiz koylarının olduğunu  kaydetti.
 
  

ETİKETLER