"Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına destek 2 milyar lirayı geçti

AA |  23 Mayıs 2020 Cumartesi - 10:57 | Son Güncelleme : 23 05 2020 - 11:03

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasında bugüne kadar 2 milyar 30 milyon 380 bin lira toplandığını bildirdi.


Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19'la mücadele  sürecinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek amacıyla 30 Mart'ta Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem"  başlıklı milli dayanışma kampanyasına ilişkin güncel durumu paylaştı.
 
Kampanya kapsamında bugüne kadar toplam 2 milyar 30 milyon 380 bin 771  lira toplandığını açıklayan Selçuk, kampanya için vatandaşların toplam 6 milyon  405 bin 225 SMS attığını kaydetti.
 
Salgın sürecinde ekonomik ve sosyal destek paketleriyle vatandaşlara  destek olunduğunu vurgulayan Selçuk, milli dayanışma kampanyasıyla da ihtiyaç  sahibi vatandaşlara ilave destekler sunulmasının amaçlandığını belirtti.
 
Bakan Selçuk, devlet ve milletin bu zor dönemde el ele vererek,  ihtiyaç sahibi vatandaşlar için örnek bir dayanışma sergilediğine işaret ederek,  "Kampanyaya katkıda bulunan, destek veren yüce gönüllü milletimizin her bir  ferdine teşekkür ediyorum. Bu iyilik hareketine kampanya sona erinceye kadar  desteğinizin devam etmesi çağrısında bulunuyorum." ifadelerini kullandı.