"Bahçeli hakkında psikolojik harekat tertip edilmiştir"

AA |  02 Aralık 2019 Pazartesi - 13:13 | Son Güncelleme : 02 12 2019 - 13:13

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında sistemli bir psikolojik harekat tertip edildiğini" savundu.


Büyükataman, yazılı açıklamasında, kurulduğu günden bu yana MHP'nin  Türk siyasetinde önemli hizmetler gördüğünü, Milliyetçi Hareket'in demokrasiden  asla taviz vermediğini ifade etti.
 
MHP'nin halkın demokratik haklarının kullanılmasının engellenmesine ve  Türk demokrasisine dışarıdan müdahale teşebbüslerine tek başına da kalsa karşı  durduğunu vurgulayan Büyükataman, "Gerek kurucu Genel Başkanımız merhum Alparslan  Türkeş ve gerekse Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Türk demokrasisine değer  katan tutumları sebebiyle Türk düşmanlarının hedefi olmuştur. Dün haksız bir  şekilde Alparslan Türkeş'i hedef tahtasına oturtan zihniyetin bugün Devlet  Bahçeli'ye saldırması şaşırılacak şey değildir." değerlendirmesinde bulundu.
 
Bahçeli'nin 15 Temmuz'da ortaya koyduğu iradenin kanlı teşebbüsün  başarıya ulaşmamasında önemli bir etken olduğuna dikkati çeken Büyükataman  şunları kaydetti:
 
  "15 Temmuz'daki işgal teşebbüsünün başarılı olacağından şüphesi  olmayan ve siyasi hesaplarını buna göre yapan çevrelerin ezberi böylece  bozulmuştur. Yine efendilerinin tükürüklerini, kalemlerine mürekkep yapan sözde  gazeteciler, açlıktan telef olmak üzereyken efendileri kendilerine yeni bir görev  vermiştir. Sayın Genel Başkanımızı siyasetin dışına çekmek üzerine kurgulanmış  demokrasi dışı bir oyunun sahneye konmak istendiği gün gibi açıktır. Uzunca bir  süredir Sayın Genel Başkanımız hakkında yazılan hadsiz sözler ve maksadını aşan  yorumlar tek bir kaynağın ürünüdür. Genel Başkanımızın tedavi süreci devam  ederken ortaya atılan iddialar, bir gazetecilik ürünü değil malum bir merkezin  kalemşörlerinin kişisel temennilerinden ibarettir.
 
 ABD Büyükelçiliğinden tutun, kaçkın FETÖ'cülere, YouTube yayınlarından  tutun, kağıt israfı gazetelere kadar Sayın Genel Başkanımız hakkında sistemli bir  psikolojik harekat tertip edilmiştir. Saçma sapan isimleri Milliyetçi Hareket'in  yeni genel başkanı olarak teklif etmeye kalkan aklıevveller dahi yazılı ve görsel  basında kendilerine yer bulabilmiştir. Bu çevrelerin bu kalleş tavırlarla bir  diğer maksadı sinir uçlarıyla oynamak suretiyle milliyetçi camiayı tahrik etmek  olmuştur. Türk milliyetçileri bu süreçte Genel Başkanlarının yanında Bozkurtça  durmak suretiyle diş gösteren köpeklere hadlerini bildirmiştir. Devlet Bahçeli  ise bu kirli ağızlarda kirlenmeyecek kadar temizdir."
 
 Erken seçim tartışmaları
 
Erken seçim  tartışmalarına da değinen Büyükataman, "Bazı bakanların  değiştirileceği tartışmalarına son veren Sayın Genel Başkanımızın 'erken seçime  ihtiyaç olmadığı' açıklaması bu tartışmanın da siyasetin gündeminden çıkmasını  sağlamıştır. İhanet şebekelerinin her hamlesini boşa çıkartan bilge liderimiz  Devlet Bahçeli'nin bu açıklamasından sonra hazır kıta bekleyen kiralık kalemler  kendisine yeniden saldırmaya başlamıştır." değerlendirmesini yaptı.
 
Gazetelerde ve sosyal medyada Bahçeli'yle ilgili üslupsuz ifadeler  kullanıldığını belirten Büyükataman, "Zaman zaman tek tek isimlerini verdiğimiz,  zaman zaman da yazılarını alıntılamak suretiyle kendilerini deşifre ettiğimiz  toplum sağlığına zararlı bu tipleri uyarıyoruz, 'Ya bir siyasi partiye katılın ve  karşımıza bu şekilde siyasetçi kimliğinizle çıkın ya da dosdoğru gazetecilik  yapın.' Yok, biz her ikisini birden yapacağız diyorsanız aldığınız cevaplara  ağlarken gazeteciliğinizden dem vurmayın." ifadelerini kullandı.