"Ara tatil iç turizmde büyük hareketlilik sağlayacak"

15 Mayıs 2019 Çarşamba - 17:41 | Son Güncelleme : 15 05 2019 - 17:41

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "2019-2020 eğitim takvimini, turizm sektörü olarak memnuniyetle karşıladık" dedi.


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği  (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 2019-2020 eğitim takvimini  memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Sömestir tatiline ek olarak birer  haftalık iki ara tatilin özellikle iç turizmde büyük bir hareketliliğe neden  olacağını öngörüyoruz." dedi. 
 
Bağlıkaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan ve  okullarda nisan ve kasım aylarında iki ara tatil yapılmasını içeren 2019-2020  eğitim takvimini, turizm sektörü olarak memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.
 
 TÜRSAB'ın Türkiye'deki turizm faaliyetlerini 12 aya yaymak için  çalıştığını belirten Bağlıkaya, "Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar, bu  hedefimize son derece uygun. Sömestir tatiline ek olarak birer haftalık iki ara  tatilin özellikle iç turizmde büyük bir hareketliliğe neden olacağını  öngörüyoruz." ifadesini kullandı.
 
Bağlıkaya, sömestir tatilinde kış turizminin ön plana çıktığına işaret  ederek, yeni tatil planıyla seyahat acentelerinin nisan ve kasım aylarına ilişkin  tatil planları hazırlayacaklarını bildirdi.
 
"Yaz tatiline negatif etkisi olmaz"
 
Ara tatiller bahar aylarına denk geldiği için kültür, doğa,  gastronomi, macera, spor gibi alternatif turizm çeşitlerine yönelik yeni ürün  seçeneklerinin piyasaya sunulacağını vurgulayan Bağlıkaya, şunları kaydetti:
 
"Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından alınan ara tatil kararı hem  öğrenciler hem de veliler için bir nefes alma imkanı sağlayacak. Yeni tatil  düzeni ile yaz tatilinin başında ve sonunda birer haftalık kısalma meydana gelse  de bunun yaz tatilini negatif etkilemeyeceğini düşünüyoruz. Erken rezervasyonu  kullanarak tatilini planlayanlar hem daha ucuz hem de istedikleri yerde tatil  yapma imkanını yakalayacak."
 

ETİKETLER