'Annemin yatağında sevişiyorlardı'

DHA |  29 Aralık 2012 Cumartesi - 8:35 | Son Güncelleme : 29 12 2012 - 8:35

Üvey babasını başka bir kadınla yakaladı ve...


SAMSUN’da üvey babasını başka bir kadınla yatakta yakalayan 35 yaşındaki İlkay Kırbaş, benzin döküp evi ateşe verdi. Üvey babası 57 yaşındaki Ahmet Şen ile 47 yaşındaki kadın arkadaşı Y.A., çıkan yangında hayatını kaybetti. Ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Kırbaş, "Annemin yatağında başka bir kadınla sevişiyordu. Ona kızdığım için evi yakmak istedim. Benzin döktüm, ancak yakmadım. Alkollüydüler ve ellerinde sigara vardı. Kendileri yakmış olabilir" dedi.

İlkadım İlçesi Fatih Mahallesi’nde geçen Ağustos ayında meydana gelen olayda, seyyar satıcılık yapan İlkay Kırbaş, kasaplık yapan üvey babası Ahmet Şen’in evine gitti. Üvey kardeşiyle aynı evde kalan Kırbaş, üvey babasından kardeşine sahip çıkmasını ve masraflarını karşılamasında yardımcı olmasını istedi. Ancak bu yüzden aralarında tartışma çıktı. Evden giden İlkay Kırbaş, gece yarısı tekrar geri döndü. Yatak odasından üvey babasıyla, eve temizlik yapması için getirdiği evli olan Y.A.’nın seslerini duydu.3 yıl önce ölen annesi Aysun Şen’in yatağında başka bir kadınla üvey babasının sevişmesini sinirlenen Kırbaş, bir akaryakıt istasyonundan 10 litre benzin alıp geri döndü. Sessizce tekrar içeriye girip, iddialara göre yatak odasının kapısını açarak benzini üvey babası ile Y.A.’nın üzerine ve odaya döktü. Ardından odayı ateşe verip gitti. Şen ve Y.A. yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralan Ahmet Şen 4 gün, Y.A. ise 5 gün sonra tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetti.

Tutuklanan İlkay Kırbaş, hakkında 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne kasten iki kişiyi yakarak öldürmek suçundan 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

ANNEME SAYGISIZLIK YAPIYORLARDI

2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkan İlkay Kırbaş, üvey babasının askere gidecek olan üvey kardeşine sahip çıkmadığını ileri sürerek, "Bu yüzden tartışmıştık. Akşam eve gittiğimde Ahmet Şen ile kadının sevişme sesleri geliyordu. Ölen annemin yatağındaydılar ve duvarlarında annemin fotoğrafları vardı. Annemin hatırasına saygısızlık yaptıklarını ve evi kirlettiklerini düşündüm. Benzin alıp geri döndüm. Evin içerisine benzini dökerken Ahmet Şen yatak odasından çıkıp çıplak bir vaziyette yanıma geldi. Bana ne yapıyorsun diye bağırıp eline aldığı bıçakla bana saldırdı. Onun da üzerine benzin döküp evden çıkıp gittim. Sonra evin yandığını öğrendim. Alkollüydüler ve sigara içiyorlardı. Kendileri yakmış olabilir" dedi. Mahkeme, gelmeyen tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

BABA KATİLİ GENÇTEN SAVUNMA: AMACIM ANNEMİ ÖLDÜRMESİNİ ENGELLEMEKTİ

ADANA’da annesini dövdüğünü ileri sürdüğü babası 38 yaşındaki Bülent G.’yi bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 17 yaşındaki M.G.’nin yargılanmasına başlandı. Hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasının yanı sıra ’haksız tahrik ve yaş indirimi’ de istenen M.G., amacının öldürmek olmadığını, annesini öldürmesine engel olmaya çalıştığını söyledi. Anne 35 yaşındaki Eda H. de "O gün oğlum beni korudu. Yoksa ben ölecektim" dedi. Oğlu öldürülen 73 yaşındaki Kamile G. ise torunundan şikayetçi oldu.

Olay, merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Narlıca Mahallesi’nde geçen 22 Temmuz 2012’de meydana geldi. İddiaya göre, bir apartmanda kapıcılık yapan, sürekli alkol ve uyuşturucu kullandığı ileri sürülen Bülent G., 18 yıl önce evlendiği Eda H.’yi kısa süre sonra dövmeye başladı. Koca şiddetine dayanamayan Eda H., iki çocuğuyla birlikte babasının evine sığınıp, boşandı. Aile yakınlarının araya girmesiyle 2011’de nikahsız olarak yeniden birlikte yaşamaya başladı.

ŞİDDETTEN KAÇTILAR AMA KURTULAMADILAR

Lise öğrencisi M.G., kapıcılık yaptıkları apartmanda tanışıp aşık olduğu M.İ.’ye tacizde bulunan babası ile tartıştı. Babası tarafından dövülen M.G., annesi ve kardeşi ile birlikte anneannesinin evine sığındı. Bülent G., olay günü kendisini terk eden eşi ve çocuklarını eve götürmek istedi. Eda H.’nin "Sen bize şiddet uyguluyorsun. Yanına gelmeyeceğiz" demesine sinirlenen Bülent G., eski eşini tekme tokat dövmeye başladı. İmdat çığlıklarıyla uykusundan uyanan M.G., annesini kurtarmaya çalıştı. Başarısız olunca bir tahta parçasıyla babasının başına vurdu. Ardından da mutfaktan aldığı bıçakla babasını 6 yerinden bıçaklayarak yaraladı. Olaydan sonra gözaltına alınan M.G., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Yaralı Bülent G. ise olaydan 9 gün sonra tedavi gördüğü hastanede öldü.

SAVCI HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ İSTEDİ

M.G. hakkında 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne ’yakın akrabayı öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Savcı, öldürülen Bülent G.’nin eşini dövmesini haksız tahrik kabul edip, cinayet zanlısına ceza verilirken indirim yapılmasını istedi.

Yaşından dolayı duruşması kapalı yapılan M.G., amacının öldürmek olmadığını söyledi. Yatağında uyurken annesinin korkunç çığlıklarıyla uyandığını belirten M.G., "Babamın annemi dövdüğünü gördüm. Önce kapı önüne konulan tahta parçasını başına vurdum. Annemi dövmeye devam ediyordu. Belindeki bıçağı çıkarmaya çalışıyordu. Mutfaktan bıçak aldım. Amacım annemi öldürmesine engel olmaktı" diye kendini savundu.

Tanık olarak dinlenen sanığın annesi Eda H. de "Kocam evlendiğimizden beri bana şiddet uyguluyordu. Kaçarak evlendiğimiz için geri de dönemedim. Olaydan 3-4 gün önce de oğlum M.’yi döverek bayıltmıştı. O gün de oğlum beni korudu. Yoksa ben ölecektim" dedi.

Ailenin 12 yaşındaki oğlu B.M.G. ise "Annem temizlik işlerine gidiyordu. Para getirmediği zamanlar dövüyordu. Babam esrar kullanmadığı zamanlar da sinirlenir ağabeyim M.’yi döverdi" diye tanıklık etti.

Ölen Bülent G.’nin annesi Kamile G. de "Oğlumun kafasına vurulmuş. Birçok kez bıçaklanarak öldürülmüş. Bunu da sanki M. yapmış gibi senaryo hazırlamışlar. 17 yaşında bir çocuk 6 bıçakla büyük bir insanı nasıl öldürür? Tek başına yaptığına inanmıyorum" diyerek torunundan şikayetçi olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.