"ABD'nin planları dostlukla bağdaşmıyor"

11 Ağustos 2018 Cumartesi - 11:10 | Son Güncelleme : 11 08 2018 - 11:10

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: - "Son birkaç günde ABD’nin planlarının dostlukla bağdaşmayan hatta düşmanca girişimleri kapsadığını açık biçimde öğrendik"


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Son birkaç günde  ABD’nin planlarının dostlukla bağdaşmayan hatta düşmanca girişimleri kapsadığını  açık biçimde öğrendik." ifadesini kullandı. 
 
Destici, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'deki son gelişmeleri  dikkatle takip ettiklerini belirterek, yakın dönemde ortaya çıkan gelişmeler  nedeniyle Türkiye'nin konumunun ve uluslararası ilişkilerinin tekrar gözden  geçirilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Destici, "Son birkaç günde ABD’nin planlarının dostlukla bağdaşmayan  hatta düşmanca girişimleri kapsadığını açık biçimde öğrendik. ABD, ülkemize  ekonomik silahları kullandığı bir savaş ilan etmiştir. Mutlak teslimiyet ve köle  olmamızı istemektedir." değerlendirmesini yaptı.
 
ABD'nin tavrını görmezden gelmenin veya duyarsız davranmanın  vatanseverlikle bağdaşmadığını bildiren Destici, Türkiye'nin yeni bir stratejik  plan hazırlaması ve dost-düşman tanımlarını yeniden yapması gerektiğini işaret  etti.
 
Destici, şu görüşlerini paylaştı:
 
"Bu planların ilk adımı ise başta İncirlik üssü, İsrail'in güvenliğine  hizmet eden Kürecik ve Kisecik radar üsleri olmak üzere üzerinde ABD askeri  bulunan tüm üslerin faaliyetlerinin sona erdirilmesi, NATO üssü statüsünde  bulunan üslerin ise tamamıyla Türk askerinin kontrolüne verilmesi olmalıdır. Elde  ettiğimiz rakamlara göre, kimi NATO üssü olan ancak ABD askerleri tarafından  kontrol edilen 14 stratejik ABD üssü ülkemizi kuşatmıştır. ABD üsleri hem  ülkemizin her tarafını ve hem de çevremizdeki dost ülkeleri en ayrıntılı biçimde  gözetlemektedir. Bu durumun ülkemize hiçbir faydası olmadığı gibi zarar da  vermektedir. NATO görevi dışındaki tüm ABD silah ve askerlerini ülkemizden  çıkarmak önceliğimiz olmalıdır. NATO görevi kapsamında kalan ABD askerleri de  Türk askerinin kontrolünde olmalıdır."
 
Mustafa Destici, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldığında  bu konuya ilişkin bir soru önergesini ve kanun teklifini Meclise sunacağını  aktardı.
 
  
 

ETİKETLER